Első lépcsőben a Pénzügyminisztérium javaslatai, aztán a tárcákkal való egyeztetés után a kormány meghatározta, hogy az egyes minisztériumoknál milyen megtakarítást kell elérni, majd a tárcák vezetői eldöntötték, hogy milyen programokat halasztanak el, vagy törölnek - közölte Drazskovics. A pénzügyi tárca mindezek után meghatározott bizonyos követelményeket, például azt, hogy elsősorban az állam működési költségein, az apparátusok működtetésével összefüggő költségeken próbáljon meg a kormányzat takarékoskodni.
A pénzügyminiszter kiemelte: "a kormány szándéka világos: részben feladatokat kell törölni, tehát meg kell vizsgálni, hogy melyek azok az állami feladatok, amiknek az ellátásától a jövőben tartózkodni lehet, illetve meg kell nézni, hogy hogyan lehet hatékonyabban, olcsóbban ellátni egy feladatot".
Draskovics mindemellett elmondta, hogy a kormány tegnap a 185 milliárdos kiadáscsökkentésen túl hozott egy ennél lényegesen fontosabb határozatot arról, hogy a jövőben milyen költségvetési politikát kell folytatni. Ebben két célt rögzített: egyrészt az államháztartás hiányát a következő években fokozatosan csökkenteni kell, másrészt a hiánycsökkentés mellett az államháztartás méretét, terjedelmét is csökkenteni kell. A kormány így a pénzügyi tárcát bízta meg azzal, hogy április végéig alakítsa ki ennek az átalakításnak az elveit és a programját.
