A javaslat értelmében aki november elsejéig befizette a fogyasztási adót, az mentesül a regisztrációs adó fizetése alól. A döntés nyomán jelentősen enyhülnek a fizetendő díjtételek, míg az eredeti elképzelés szerint egy átlagos Euro2-es motorral felszerelt gépjármű után mintegy 1,2 millió forinttal több adót kellett volna fizetni. A regisztrációs adó besorolási osztályai is lényegesen differenciálódnak; ez eddig azért nem következett be, mert a VPOP nem rendelkezett a megfelelő kompetenciával a döntés meghozatalára.
