BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az egészségügynek 14,5 milliárdot kell megspórolnia

A kormány takarékossági intézkedései közvetlenül nem veszélyeztetik a betegellátást – nyilatkozta Kökény Mihály szakminiszter az MTV Napkelte című műsorában.

2004. február 24. kedd, 10:09

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kormány takarékossági intézkedései értelmében az egészségügyi tárcának és az egészségbiztosítási pénztárnak összesen 14,5 milliárd forintot kell megspórolnia. Ez a miniszter szerint ugyanakkor nem érinti a közvetlen betegellátást, hanem egyebek között a dologi kiadások csökkentésével és a beruházások lassításával kívánnak takarékoskodni. Kökény elmondta, a takarékossági program nem sérti az állampolgári jogokat és kötelezettségeket. A miniszter így reagált arra, hogy a Magyar Orvosi Kamara (MOK) szombaton bejelentette: az Alkotmánybírósághoz fordulnak az egészségügyi megszorító intézkedések felülvizsgálata miatt.

A megszorítások ugyanakkor érinthetik az OEP kapacitás-befogadását, a pályázatok kiírását, illetve késleltethetik a nagy értékű diagnosztikai berendezések beszerzését.
A miniszter ugyanakkor hangsúlyozta, hogy továbbra is jut pénz a sürgősségi ellátás fejlesztésére és természetesen egyetlen komolyabb beavatkozás, transzplantációs műtét sem maradhat el a megszorítások miatt.

Egyelőre megtakarítási intézkedések kapcsán csak a keretszámokról született döntés, a részletekről és a költségcsökkentések "belső tartalmáról" a héten dönt a kabinet. Az egészségügyi tárcának 5,5 milliárd forintot, míg az OEP-nek 9 milliárd forintot kell megtakarítania.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet