<font size="2">
Megkapta-e az aktuális gázszámlát, illetve ha megkapta, megnézte-e - érdeklődött Tállai András fideszes képviselő Medgyessy Péternél az Országgyűlés délutáni ülésén. Tállai a Tigáztól kapott számlájára hivatkozva 30 százalékos gázáremelkedésről beszélt, amely szerinte ellentmond a kormány ígéreteinek. (A Fidesz a hétvégén már felvetette, hogy az ígértnél jobban drágult a földgáz.)
A miniszterelnök válaszában nem tért ki ugyan saját számlájára, de megjegyezte, hogy Tállai 3 ezer köbméter felett fogyaszthatott, ugyanis a díjak növekedése csak ebben a legmagasabb kategóriában haladhatta meg a 3,8 százalékos gázár-, és a 3 százalékos áfanövekedésből összeálló 6,8 százalékos átlagos ütemet.
