BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kapott-e gázszámlát Medgyessy?

A Fidesz az Országgyűlés előtt is felhozta a gázár emelkedésének témáját, az egyik ellenzéki képviselő gázszámláját elemezve.

2004. február 23. hétfő, 16:03

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

<font size="2">

Megkapta-e az aktuális gázszámlát, illetve ha megkapta, megnézte-e - érdeklődött Tállai András fideszes képviselő Medgyessy Péternél az Országgyűlés délutáni ülésén. Tállai a Tigáztól kapott számlájára hivatkozva 30 százalékos gázáremelkedésről beszélt, amely szerinte ellentmond a kormány ígéreteinek. (A Fidesz a hétvégén már felvetette, hogy az ígértnél jobban drágult a földgáz.)

A miniszterelnök válaszában nem tért ki ugyan saját számlájára, de megjegyezte, hogy Tállai 3 ezer köbméter felett fogyaszthatott, ugyanis a díjak növekedése csak ebben a legmagasabb kategóriában haladhatta meg a 3,8 százalékos gázár-, és a 3 százalékos áfanövekedésből összeálló 6,8 százalékos átlagos ütemet.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet