A NAPI Online kérdésére Gyurcsány nem zárta ki annak lehetőségét, hogy értékesítsék az MTK Hungária körúti pályáját vagy a kispesti Bozsik-stadiont. Ezeket a létesítményeket ugyanis kifizetetlen számlákat maguk után hagyva használják a klubok (a tartozás évi több tízmillió forintra rúg), és a fővárosi önkormányzatok sem mutatnak hajlandóságot a segítségnyújtásra - tette hozzá Gyurcsány. A bevételt a hatályos jogszabályok szerint sportcélra kell fordítani. A miniszter szerint elképzelhető, hogy a tranzakciók nyomán a csapatok később a hosszabb távon is fennmaradó újpesti vagy üllői úti pályán, vagy a Vasas Fáy utcai stadionjában leljenek új otthonra.
