BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egy stadionba kerül az MTK és a Honvéd?

A sporttárca tiszta jogi és gazdasági helyzetet kíván teremteni az állami tulajdonú sportlétesítményeknél, így a fővárosi labdarugópályáknál is - jelentette ki délelőtti sajtóbeszélgetésén Gyurcsány Ferenc miniszter.

2004. február 23. hétfő, 13:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A NAPI Online kérdésére Gyurcsány nem zárta ki annak lehetőségét, hogy értékesítsék az MTK Hungária körúti pályáját vagy a kispesti Bozsik-stadiont. Ezeket a létesítményeket ugyanis kifizetetlen számlákat maguk után hagyva használják a klubok (a tartozás évi több tízmillió forintra rúg), és a fővárosi önkormányzatok sem mutatnak hajlandóságot a segítségnyújtásra - tette hozzá Gyurcsány. A bevételt a hatályos jogszabályok szerint sportcélra kell fordítani. A miniszter szerint elképzelhető, hogy a tranzakciók nyomán a csapatok később a hosszabb távon is fennmaradó újpesti vagy üllői úti pályán, vagy a Vasas Fáy utcai stadionjában leljenek új otthonra.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet