Ma jelentette be a Betegjogi Közalapítvány (BK) elindulását Csehák Judit, volt egészségügyi miniszter, az alapítvány elnöke. A BK a jelenleg az ÁNTSZ keretein belül működő betegjogi szolgálat feladatait veszi át, s így hozzá kerülnek a betegjogi képviselők is.
A betegjogi képviselők működési területe jelenleg csak az egészségügyi intézményekre korlátozódik, de az új rendszerben a szociális ellátó, valamint a gyermekvédelmi intézményekre is kiterjed majd.
A közalapítvány évi 600 millió forintból, független szervezetként működik.
