Az egészségügyi kormányzat mintegy egy hónapja hirdette meg a hálapénz elleni csomagot, ennek egyik eleme az a számla, amelyet a betegek kapnak kórházi tartózkodásuk után; ez részletesen tartalmazza, hogy pontosan mennyibe is került a gyógykezelés. Természetesen a számla csak jelképes, a betegeknek továbbra sem kell fizetniük az egészségügyi ellátásért.
A betegszámla célja kizárólag a tájékoztatás és szó nincs róla, hogy az előkalkuláció a kötelező térítés előjátéka lenne – mondta tegnap Kökény Mihály, amikor az első elszámolást átadta a győri a Petz Aladár Megyei Oktató Kórházban. A számlaadás nem kötelező, ám a tárca felhívására mintegy 70 kórház vállalat a tájékoztatás ezen formáját.
