Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében két helyen, a 4-es főút Nyírtura és Nyírbogdány, valamint a 49-es főút Csenger és Csengersima közötti szakaszán megkezdődött a forgalomlassító tüntetés - írta az mti.hu. A két helyszínen mintegy száz-száz tiltakozó zárta le járművekkel a főutak egy-egy forgalmi sávját.
Az ország legnagyobb szarvasmarha-tenyésztő és tejtermelő megyéjében, Hajdú-Biharban hétfőn 8 órától három helyszínen vonultak az utakra a gazdák, a tejtermelőkhöz a sertéstenyésztők, a baromfitermelők is csatlakoztak. Hétfőn reggel 9 óráig a 35-ös számú főúton a hajdúnánás-balmazújvárosi elágazásnál három kilométer hosszúságban 130-140 jármű zárta le az út egyik oldalát. Derecskénél a 47-es úton két kilométer hosszúságban több mint ötven jármű vonult fel, de oda tart Berettyóújfalu környékéről további félszáz mezőgazdasági gép és teherszállító jármű is. A 4-es számú főközlekedési úton Kaba és Püspökladány között mintegy 60 jármű másfél kilométer hosszúságban zárta le a fél útpályát, és a megyei demonstrációk helyszíne szerdától újabbal bővül, ugyanis a gazdakörök a 42-es főközlekedési úton Mezőpeterd térségében terveznek ugyancsak félpályás útlezárást.
Pest megyében Cegléd közelében 25 traktor és autó, Alsónémedinél az 5-ös főúton 30 traktor, pótkocsis teherautó, Fót mellett pedig 20 munkagép és gépkocsi zárja el a fél pályát.
