BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még nehezebb helyzetbe kerül az egészségügy

Tavaly az önkormányzati tulajdonba lévő egészségügyi intézmények 43 százalékának volt szüksége a működés finanszírozásának kiegészítésére – holott azt elvileg teljes mértékben az OEP állja – derül ki a GKI Egészségügyi-kutató Intézet jelentéséből.

2004. február 11. szerda, 11:55

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Idén az intézmény-finanszírozási rendszer változásával várhatóan még több egészségügyi szolgáltató kerül nehéz helyzetbe. A GKI legutolsó vizsgálata szerint az önkormányzatok, mint fenntartók többsége elégedetlen a szak és fekvőbeteg ellátással. Pozitív visszajelzések érkeztek viszont a háziorvosi és fogorvosi szolgálatokról. Az elmúlt évben a fenntartók fele címzett vagy céltámogatás segítségével tudott fejleszteni és mindössze egyharmaduk saját finanszírozásból.

A felmérés novemberben készült, amikor a kórháztörvény még érvényben volt. Akkor összesen 9 önkormányzat tervezte a tulajdonában lévő intézmények gazdasági társasággá való átalakítását, ebből négy pedig a privatizálását. A 116 önkormányzati kórház mindössze 8 százalékát kívánták volna ilyen módon átalakítani, ám a kórháztörvény hatálytalanításával a komplex privatizálások nagy valószínűséggel meghiúsulnak.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet