A lap szerint a szabályozás tervezete már elkészült és azt benyújtották a földművelésügyi tárcának. A korábbi hírek szerint ugyan januárban már készen állt az első hivatalos eredetvédelmi szabályzat, ám ez nem borvidékre, hanem egyetlen borra, az egri bikavérre korlátozódott, így a villányi lehet az első régiós szabályozás. Ha a szabályozás életbe lép, akkor csak a minőségi borokat lehetne villányi megjelöléssel ellátni, míg a többi, erről a vidékről származó asztali és tájbort dél-dunántúli megjelöléssel lehetne forgalomba hozni.
