BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Dél-dunántúli lesz az asztali villányi bor

A villányi minőségi bortermelők reményei szerint az idei szürettől már az új borvidéki eredetvédelmi szabályoknak megfelelően készülhetnek nedűik - írta a Világgazdaság.

2004. február 10. kedd, 09:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A lap szerint a szabályozás tervezete már elkészült és azt benyújtották a földművelésügyi tárcának. A korábbi hírek szerint ugyan januárban már készen állt az első hivatalos eredetvédelmi szabályzat, ám ez nem borvidékre, hanem egyetlen borra, az egri bikavérre korlátozódott, így a villányi lehet az első régiós szabályozás. Ha a szabályozás életbe lép, akkor csak a minőségi borokat lehetne villányi megjelöléssel ellátni, míg a többi, erről a vidékről származó asztali és tájbort dél-dunántúli megjelöléssel lehetne forgalomba hozni.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet