A napilap értesülése szerint a kht.-k és a közalapítványok eredeti céljaikkal ellentétben milliárdokat szívnak el a közszférából. Az igazságügyi minisztérium a korábbi ÁSZ-javaslatok alapján megfontolandónak tartja, hogy szükség van-e kht.-ra, mint szervezeti formára, illetve arra, hogy állami intézmények ilyen társaságokat hozzanak létre.
Gadó Gábor helyettes államtitkár szerint mérlegelni kell a közalapítványok sorsát is. Az intézmény szerepét a nonprofit szervezetek és a megerősödött civil szféra venné át, míg az állam szerepe a normatív és a pályázatokon keresztüli támogatásra korlátozódna. A kht.-k szerepét így a nonprofit kft.-k vehetnék át. Az államtitkár szerint az ügy szakmai vitát igényel, és a történet végére egy-két éven belül pont kerülhet.
