A kabinet tagjai a 2003. december 17-i kormányülésen felajánlották, hogy idei éves fizetésemelésüket az általuk választott közalapítványnak juttatják. Medgyessy Péter miniszterelnök ezt az öszeget a Magyar Koraszülött Mentő Közalapítvány számára ajánlotta fel, az 1,992 millió forint jelképes átadására csütörtökön került sor az I. számú Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikán.
A kormány tagjai közül Bárándy Péter igazságügyi miniszter a Frank Ignác Alapítványnak, Gyurcsány Ferenc sportminiszter a Nemzetközi Pető Intézetnek, Kovács László külügyminiszter pedig a fogyatékosokat segító Kézenfogva Alapítványnak ajánlotta fel a maga 2,143-2,143 millió forintját. László Csaba, leköszönő pénzügyminiszter a neki másfél hónapra járó 267 ezer forintos fizetésemelést a Donor Alapítványnak adja.
