Veszélyes az a folyamat, melyben a központi bankok függetlenségükre hivatkozva úgy állítják be magukat, mintha a helyes gazdaságpolitika egyetlen letéteményesei lennének - jelentette ki Joseph Stiglitz Nobel-díjas közgazdász a Miniszterelnöki Hivatal által rendezett nemzetközi konferencián. Stiglitz szerint ez azért veszélyes, mert szemben a kormányzati döntéshozókkal, a jegybank működését nem képesek befolyásolni a demokratikus politika eszközeivel. A közgazdász ellenpéldaként a skandináv országokat hozta fel, ahol többek között a munkavállalók is helyet kapnak a központi bank felügyelő bizottságában.
