BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A jegybank kontrollját sürgeti a Nobel-díjas közgazdász

Joseph Stiglitz szerint veszélyes, ha a központi bankok a helyes gazdaságpolitika egyetlen letéteményesének szerepében tetszelegnek, mert a jegybank működését nem képesek befolyásolni a demokratikus politika eszközeivel.

2004. január 30. péntek, 14:54

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Veszélyes az a folyamat, melyben a központi bankok függetlenségükre hivatkozva úgy állítják be magukat, mintha a helyes gazdaságpolitika egyetlen letéteményesei lennének - jelentette ki Joseph Stiglitz Nobel-díjas közgazdász a Miniszterelnöki Hivatal által rendezett nemzetközi konferencián. Stiglitz szerint ez azért veszélyes, mert szemben a kormányzati döntéshozókkal, a jegybank működését nem képesek befolyásolni a demokratikus politika eszközeivel. A közgazdász ellenpéldaként a skandináv országokat hozta fel, ahol többek között a munkavállalók is helyet kapnak a központi bank felügyelő bizottságában.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet