BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hat százalékos fizetésemelés a közszférában?

A közszolgálatokat képviselő 25 szakszervezet és a kormány hét végi egyeztetésén megállapodás közeli helyzet alakult ki a közszolgálati dolgozók béremelését illetően - írja a Népszabadság.

2004. január 26. hétfő, 08:55

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Biztosnak egyelőre annyi látszik, hogy éves átlagban az évre prognosztizált hat százalékos inflációval megegyező mértékben nőhetne a közalkalmazottak, köztisztviselők és a hivatalos állományban dolgozók fizetése. A tárgyalásokat ugyan nehezítette a valutaválság, az államháztartási hiány vártnál magasabb mértéke és a pénzügyminiszter jelölt 120 milliárdos takarékossági csomagjának bejelentése. Mindezzel együtt az egyeztetéseket február 20-ig szüneteltetik, eddig a sztrájk bizottságot létrehozó szakszervezetek mindegyike értékeli a megállapodás tervezetet.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet