Várhatóan tavasszal, a főváros költségvetésének elfogadás után tárgyalják meg a leendő aquincumi Duna-híd beruházási célokmányát - írja a Népszabadság.
Az idő egyfelől nem sürgeti a városvezetést, hiszen a tervezési szakaszon kívül továbbra sincs fedezet a híd, illetve a kapcsolódó infrastruktúra 20-60 milliárd forintos fejlesztésére. Másrészről viszont 2007-nél tovább már nem halasztható a Margit-híd nagyfelújítása sem, s ha addig nem épül új átkelő, a főváros forgalma összeomlik. Budapest jelenleg abban bízik, hogy az unió ettől az időponttól kezdődő pénzügyi ciklusában már igényelhetnek pénzt a városi közlekedés fejlesztésére is. Jelenleg ugyanis csak a közösség Kohéziós Alapjából szerezhető támogatás, és abból is csak a tömegközlekedésre.
