BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Meglódult a magyar ipar!

Az ipari termelés az előző év azonos időszakához képest 2003 novemberében 6,8 százalékkal, míg a munkanaphatástól megtisztítva 9,7 százalékkal nőtt - jelentette a KSH.

2004. január 16. péntek, 09:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A termelés volumene január és november között 5,5 százalékkal volt nagyobb, mint a bázis.
Szintén az egy évvel korábbi időszakhoz képest a tizenegy havi ipari export 9,5 százalékkal bővült, a november havi adat pedig ennél is több volt, 3 százalékkal. A legnagyobb mértékű, 22,4 százalékos exportvolumen-bővülés a papírgyártásnál illetve a kiadói, nyomdai tevékenységnél figyelhető meg. Szárnyalni kezdett a feldolgozóipari kivitel közel felét képviselő villamos gép- és műszergyártás is, itt a növekedés 19,9 százalékos volt.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet