BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Termékdíj: töltsön újra, akinek van pénze

A kormány szerint a piaci szereplők eltúlozzák a várható költségeket, ám az érintett ágazatok milliárdos költségterhekről beszélnek a termékdíjas szabályok tervezett változásai kapcsán - írja a mai Világgazdaság.

2004. január 15. csütörtök, 09:43

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tervek szerint 2005. január elsejétől darab alapú számításra térnek át az italcsomagolásnál, amely alól a termékeiket meghatározott arányban újratölthető palackban forgalmazó cégek mentességet szereznének. A kalkulációk szerint az újratöltés feltételeinek megteremtése a drágább termelés mellett a kisebb cégeknél 300-600 milliós, nagyobb cégeknél 1,3-1,5 milliárdos plusz beruházási költséget jelentene. Emellett a darab alapú termékdíjjal generált mesterséges áremelkedés a nem újratölthető csomagolású termékeknél a hazai italipart, főleg a kicsiket jelentős versenyhátrányba hozza.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet