A tervek szerint 2005. január elsejétől darab alapú számításra térnek át az italcsomagolásnál, amely alól a termékeiket meghatározott arányban újratölthető palackban forgalmazó cégek mentességet szereznének. A kalkulációk szerint az újratöltés feltételeinek megteremtése a drágább termelés mellett a kisebb cégeknél 300-600 milliós, nagyobb cégeknél 1,3-1,5 milliárdos plusz beruházási költséget jelentene. Emellett a darab alapú termékdíjjal generált mesterséges áremelkedés a nem újratölthető csomagolású termékeknél a hazai italipart, főleg a kicsiket jelentős versenyhátrányba hozza.
