BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egymilliárd forint a menekülttáborok fejlesztésére

A tavalyi háromnegyed milliárd forint után az idén egymilliárdot fordít Magyarország a menekülttáborok fejlesztésére.

2004. január 15. csütörtök, 12:22

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az elmúlt évben az EU-ban átlagosan 50 százalékkal esett vissza az illegális bevándorlók száma, s Magyarországon is csökkenést tapasztaltak, ugyanakkor itt közel 70 százalékkal nőtt a letelepedési engedélyt kérelmezők száma, és mintegy másfélszeresével emelkedett a tartózkodási engedélyt kérőké - hangzott el a Belügyminisztérium bevándorlási és állampolgársági hivatalának tájékoztatóján.

Május 1-jétől Magyarországon életbe lép az úgynevezett dublini egyezmény. Ennek lényege, hogy meghatározzák, mely országnak kell lefolytatnia a menedékjogi kérelmezést, vagyis jelentősen megnőhet a menedékjogot kérők száma. (Eddig a Magyarországra érkezett menekülteket - a megfelelő feltételek fennállása esetén - az általa megjelölt uniós célországba szállították, az EU-csatlakozás után erre nem lesz lehetőség, itthon kell megoldani a menedékkérők ügyét.)

A felkészülés jegyében tavaly 750 millió forintot költöttek a menekülttáborok és a határőrségi befogadóállomások fejlesztésére, idén várhatóan további egymilliárdot fordítanak erre, jelentős részben uniós támogatásból.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet