Az állami tulajdonú sportlétesítmények kezelője, a Sportfólió Kht. január 16-ig adott haladékot ezen labdarúgóklubok tulajdonosainak, hogy rendezzék adósságaikat, és vállalják, hogy a korábbinál nagyobb mértékben járulnak hozzá a sportlétesítmények működtetési költségeihez.
Miközben tavaly az öt klub összesen 50 millió forintot fizetett ki a stadionokért, addig a Sportfólió 400 millió forintot költött az említett pályákra. Az állami cég elképzelései szerint a kluboknak a stadionok üzemeltetési költségeinek 30-40 százalékát, de minimum a közüzemi díjakat kellene saját forrásból előteremtenie.
