Az állami hitelintézet a 1,5 milliárd forint forgalmat bonyolító Arany Kapu Rt.-be száll be, amely most 490 millió forint tőkét kap kapacitásbővítésre. A befektetésnek öt, de legfeljebb hét év alatt kell megtérülnie, ezen időn túlmenően ugyanis a törvények szerint az MFB nem maradhat tulajdonosa egy cégnek. A társaság az MFB közreműködésével így gyakorlatilag egyeduralkodóvá válhat a borkészítés melléktermékét feldolgozó piacon, ugyanis kapacitása megháromszrozódhat, s ezzel gyakorlatilag az egész magyar borászatot képes lesz kiszolgálni.
Bár nem a tőkefejlesztési programhoz kapcsolódik szorosan, mégis úgy tűnik, a bankok és bankárok körében kedvelt célágazat lett a borászat. Zdeborsky György MFB-elnök a két évvel ezelőtt megszerzett 10-ről nemrégiben 45 százalékra növelte részesedését a villányi Vylyan Szőlőbirtok és Pincészet Rt.-ben, ahol 2001 óta fb-tag. Mint ismeretes, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója, Csányi Sándor többségi tulajdonában lévő Villányi Borászati Rt.-t tavaly november óta Csányi Pincészet Rt.-nek hívják.
