BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lakáshitel-mizéria: ma már nem élnek a "régi" feltételek? Vagy igen?

Bár egyes szakértők szerint ma már nem lehet igényelni a régi feltételekkel felvehető államilag támogatott lakáshitelt, a pénzügyi és az igazságügyi tárca másképp vélekedik.

2003. december 22. hétfő, 12:47

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A NAPI Online által megkérdezett jogászok és bankárok is különböző képpen értelmezik az államilag támogatott lakáshitelek szigorításáról szóló rendelet hatályba lépését, azaz a kérdés továbbra is nyitott, hogy ma még be lehet-e adni vagy sem a bankokhoz a kedvezményes lakáshitel-kérelmeket.

A HVB Jelzálogbanknál úgy nyilatkoztak, hogy az elmúlt héten az átlagosnál többen kötöttek lakáshitel-szerződést, ám az arány közel sem haladta meg a nyár közepi rendelet-változtatáskori rohamot. A HVB szerint ma már nem lehet felvenni a korábbi feltételek szerinti hitelt, s több jogász is hasonlóan vélekedett.

Az OTP Bank Rt. információink szerint ma - legalábbis a PM alábbiakban olvasható közleményének megjelenéséig - már az új feltételek mellett fogadta be a lakáshitel-kérelmeket, s a többi hitelintézet is hasonlóan cselekedett.

A Pénzügyminisztérium (PM) és az Igazságügyi Minisztérium ezzel szemben egyaránt úgy ítéli meg, hogy a ma hatályba lépett lakástámogatási rendelet alapján a bankok a mai napon benyújtott lakáshitel kérelmeket még a régi feltételekkel fogadhatják be. A PM - közleménye szerint - ezért ma egyeztetett a legnagyobb bankokkal, és abban állapodott meg velük, hogy a ma beadott kérelmeket a régi rendszer szerint bírálják el, ha azok az egyéb feltételeknek megfelelnek.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet