Az első tíz hónapban a külkereskedelmi termékforgalom egyenlege 400 milliárd forintos mérlegromlást mutat az előző év azonos időszakához képest. Az így kialakult 1000 milliárd forintos hiány közel másfélszerese az egy évvel korábbinak. A mérleget rontó importnövekedésben a fogyasztási és a beruházási behozatal növekedése, valamint az energiaimport mennyiségének és árszínvonalának emelkedése játszik szerepet.
Kivitelben a villamos gépek forgalma bővült a legjobban, jelentősen visszaesett ugyanakkor a számítástechnikai berendezések alkatrészeinek eladása. Elsősorban a videójátékgyártás megszünésének tudható be, hogy 3 százalékkal visszaesett a feldolgozott termékek exportja. Visszaesett 300 milliárddal a fejlett országokkal folytatott kereskedelem aktívuma is, ez az első hónapban 386 milliárd forintot tett ki.
