BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem "dobják fel" magukat a kartellezők

Bár akár a bírság alól is mentességet kaphat a kartell azon tagja, aki segít a hatóságnak a törvénysértő megállapodás feltárásában, a cégek mégsem élnek a lehetőséggel - írja a Világgazdaság.

2003. december 2. kedd, 09:55

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ilyen eset volt az autópályaügy és a filmforgalmazók árkartellje, amikor a Gazdasági Versenyhivatal szakértői derítettek fényt a visszaélésre.

A hivatal engedékenységi politikáját rögzítő közleménye elnyerte végeleges formáját, eszerint a bírság elengedésére számíthat az a kartellező, amely elsőként tesz bejelentést a titkos megállapodásról - nyilatkozta a GVH kartellcsoportjának vezetője. Mérséklésre számíthat az a tag is, aki többletbizonyítékokat szolgáltat. Ezzel párhuzamosan szigorodik a hatóság bírságkiszabási gyakorlata.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet