BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól teljesített a VPOP, jutalomra vár

A VPOP Országos Parancsnokságán tartott tájékoztatón bejelentették, hogy teljesítették az idei évre törvényben előirányzott bevételeket, így a szervezet jogosulttá vált az ezzel járó jutalom lehívására. A VPOP azt reméli, hogy a jutalom kiosztására még idén lehetőség nyílik.

2003. december 2. kedd, 16:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az említett előirányzat novemberig minimum 711,6 milliárd volt, amit 718 milliárd forintos tényleges bevétellel a VPOP némileg túl is teljesített. Elhangzott, hogy a kintlévőségek tavalyi magas szintje lecsökkent, így jelenleg 50 milliárd körül áll. A jelentős létszámleépítés, mely 500 főt érint, jövőre mintegy másfél milliárd forint többletköltséget jelent a VPOP-nak.

Az intézmény korszerűsítésével kapcsolatban elhangzott, hogy csatlakoztak az EU számítógépesített rendszeréhez, valamint, hogy a VPOP jövőre számos új feladat elé néz a schengeni határok és a megnövekedett jövedékigazgatási feladatok miatt. 2004-ben mintegy 450 milliárd forintos vámbevételen kell osztoznia az EU-nak és Magyarországnak, tekintve, hogy ez még csak tört év lesz.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet