Albrecht Ottó szerint a 300 bázispontos kamatemeléssel egy dél-amerikai ország szintjére süllyesztette le hazánkat.
Albrecht felháborítónak tartja, hogy néhány spekuláns befektetési bank pár száz millió euróval ilyen rettegésben tartsa és zsarolja a Magyar Nemzeti Bankot, s kapkodásra kényszerítse.
Nem szabadott volna így kétsége esni - véli Albrecht. Szerinte a jelenlegi helyzetben 100 bázispontos csökkentés lett volna a megfelelő módszer. Ez jelt adott volna a spekulánsoknak, hogy az MNB nem zsarolható.
Gyengült volna ugyan a forint, beesett volna talán egészen 270-275-ig. És? A gazdaságnak csak jót tett volna - vélte a szakember. A mostani 300 bázispontos emeléssel pedig mit értek el? Még a hét eleji szintre sem sikerült felkapaszkodnia a forintnak - húzta alá. Az MNB egy ilyen kamatszinttel önmaga szegénységi bizonyítványát állítja ki, hisz a világon szinte mindenütt 2 százalék körül vagy az alatt van az irányadó kamat. Ennyire rossznak látja az MNB a magyarországi helyzetet, hogy az 1000 bázispontos kamatprémiumot is megér? - teszi fel a kérdést Albrecht Ottó, aki szerint ilyen kamatszint mellett teljesen ellenhetetlenül az ország, a hitelek drágulása a még itt lévő befektetőket is kiüldözi az országból.
