A termelés csökkenését több okra vezetik vissza a KSH szakértői. A február-márciusi kedvezőtlen időjárás miatt az első negyedévben 15 százalékkal csökkent az építőipar volumene, amit az utána követő hónapok termelésnövekedése sem tudott ellensúlyozni. Az szerkezetkész épületek és egyéb építmények építésének termelése szeptemberben 10,9 százalékkal volt alacsonyabb a bázisnál, az első három negyedévben pedig ugyanebben a szektorban 10 százalékos csökkenés volt tapasztalható. Az épületgépészeti szerelés tárgyhónapban 39,9 százalékkal, évkezdettől pedig 13,1 százalékkal nőtt a tavalyi bázisidőszakhoz viszonyítva.
