BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

KSH: csökkent az építőipar volumene szeptemberben

Az építőipari termelés volumene szeptemberben munkanaptényezővel kiigazítva 1,4 százalékkal csökkent a tavalyi bázisévhez képest - áll a KSH jelentésében. Az év első kilenc hónapjában a termelés 1,8 százalékkal volt alacsonyabb az egy évvel korábbinál.

2003. november 19. szerda, 09:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A termelés csökkenését több okra vezetik vissza a KSH szakértői. A február-márciusi kedvezőtlen időjárás miatt az első negyedévben 15 százalékkal csökkent az építőipar volumene, amit az utána követő hónapok termelésnövekedése sem tudott ellensúlyozni. Az szerkezetkész épületek és egyéb építmények építésének termelése szeptemberben 10,9 százalékkal volt alacsonyabb a bázisnál, az első három negyedévben pedig ugyanebben a szektorban 10 százalékos csökkenés volt tapasztalható. Az épületgépészeti szerelés tárgyhónapban 39,9 százalékkal, évkezdettől pedig 13,1 százalékkal nőtt a tavalyi bázisidőszakhoz viszonyítva.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet