Az ezermilliárd forinthoz közelítő deficit a GDP-hez mérten 4,9 százalékot tesz ki. Várfalvi emellett elmondta, hogy a vállalkozások idén már nem számolhatnak azzal, hogy az APEH a törvényben meghatározott idő előtt fizeti vissza az áfát, így a decemberi szufficit nincs veszélyben. Az önkormányzatok egyenlege az első félévi 30 milliárd forintos többlet után év végére várhatóan kiegyenlítődik.
