BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csillag adókedvezményekkel kecsegteti a befektetőket

Csillag István gazdasági miniszter szerint beruházási és adókedvezményekkel lehet megtartani a befektetőket. Szakértők úgy vélik, főként a helyi adókkal van a baj.

2003. november 11. kedd, 12:19

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ma rendezte 6. éves konferenciáját a Magyar Kockázati és Magántőke Egyesület. A konferencia nyitó előadásában Csillag István gazdasági és közlekedési miniszter szerint a befektetőket adócsökkentéssel, beruházási kedvezményekkel és a versenyképesség további növelésével lehet az országban tartani – írja az MTI. A befektetők mindig a lábukkal szavaznak, amennyiben tetszik nekik a gazdasági miliő, maradnak, ha nem akkor, elmennek az országból – tette hozzá Csillag a Magyar Kockázati és Magántőke Egyesület konferenciáján tartott beszédében.

A tárca vezetője szerint a kormány feladata visszaállítani a magyar gazdaságot az 1995 és 2000 között követett makrogadasági pályára. Ekkor beruházás és az export vezérelte egészséges növekedés jelei mutatkoztak.

A kormány elkötelezett a 2008-as eurózóna-csatlakozás iránt. Ennek érdekében jövőre 3,8, 2006-ban 2,5 százalékra csökkenti az államháztartási hiányt, valamint 3 százalék alá viszi az inflációt - jelentette ki a miniszter.

Erdős Gabriella, a PricewaterhouseCoopers (PwC) magyarországi cégtársa a NAPI Online-nak korábban elmondta, hogy jövő évi társaságiadó-csökkentés goodwill-értéke nagy, s azt jelzi, hogy Magyarország szeretné a gazdasági környezetet barátságosabbá tenni. A lépés ugyanakkor számottevő, kézzelfogható megtakarítást nem feltétlenül jelent a cégek számára. A társasági adó kérdése versenyképességi kérdés is: a velünk együtt csatlakozó országok is mérsékelték az adókulcsot. A Szlovákiában jövőre várható 19 százalék ugyan több, mint az itteni 16 százalék, ám az árbevétel után kivetett helyi adókkal és az új teherként megjelenő innovációs járulékkal együtt - iparágtól függően - a profitra vetítve már 30-35 százalékos elvonás terheli a magyar cégeket. A versenyképesség javítása érdekében tehát nem a társasági nyereségadónál, hanem inkább a helyi adóknál kellene kereskedni, s nem kéne új adónemeket sem bevezetni - húzta alá Erdős.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet