BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kihaltak a magyar szállodák

Továbbra is rendkívül alacsony a magyarországi szállodai szobák kihasználtsága - olvasható a Központi Statisztikai Hivatal által készített felmérésben.

2003. november 7. péntek, 09:27

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A januártól októberig tartó időszakban a szállodai szobák átlagos kihasználtsága 56,8 százalék volt, egy százalékkal alacsonyabb, mint egy évvel korábban. A szállásdíj-bevétel ennél jelentősebben 4,8 százalékkal esett 2002 első tíz hónapjához viszonyítva. Októberben némileg jobban alakult a szobakihasználtság, az elmúlt hónapban az egy évvel korábbinál 2 százalékkal több 64,2 százaléknyi férőhelyet sikerült kiadni.
Legjobb (74,4 százalékos) foglaltsági mutatóval a négycsillagos budapesti szállodák büszkélkedhettek, legkevesebb szobát (51,6 százaléknyit) pedig a vidéki háromcsillagos hotelek értékesítettek.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet