A 2001-es 35,1 milliárd forinttal szemben 2004-ben 69,1 milliárd jut a költségvetésből az igazságszolgáltatásnak - mondta Hankó Faragó Miklós, az Igazságügyminisztérium politikai államtitkára. Így felállhatnak jövő júliusban a még hiányzó debreceni és a győri ítélőtáblák; ugyanakkor még az idén megvalósulhat a bírák 50 százalékos béremelése is. Az ügyészség támogatása jelentős mértékben, 39 százalékkal nő, így eléri a 27,3 milliárd forintot.
