Az MSZP részéről Jauernik István arra hívta fel a figyelmet, hogy jövőre 7,9 százalékkal, mintegy 90 milliárd forinttal bővül az önkormányzatoknak juttatott támogatások összege.
Az MDF-es Gémesi György szerint ez a szám megfelel a valóságnak, de a helyhatóságok helyzete még így is lényegesen romlik az infláció, az áfa-kör kiterjesztése és az átruházott többletfeladatok miatt. A szintén a kisebbik ellenzéki párt soraiban ülő Font Sándor szerint a kormány beterjesztésének hatására 2004 a falurombolás éve lesz, és a vidéknek szánt forrásokat többek között a 4-es metró építésének lassításával lehetne megtalálni.
Az SZDSZ-es Böhm András szerint Budapest költségvetési helyzete csak akkor lesz jövőre tartható, ha a Ház érdemben módosítja az előtte fekvő javaslatot.
