BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Perek indulhatnak a sportminisztérium ellen

Megszűnik a Magyar Sportmarketing (MS) kft. által üzemeltetett Magyar Csapat-program, miközben a 2002-ben kötött szerződések még érvényesek - írja a Nemzeti Sport.

2003. október 21. kedd, 11:05

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A programot az Orbán-kormány idején indították be azzal a céllal, hogy segítsék a felkészülést az athéni olimpiára. A Gyermek, Ifjúsági és Sportminisztérium (GYISM) új vezetése azonban nem támogatja, hogy állami vállalatok által szponzoráció címén kifizetett összegekkel finanszírozzák az élsportot, ezért a programmal együtt az MS-t is megszünteti. A tárca így a szerződések módosítására, és ezzel a pénzről való lemondásra kéri a szakszövetségeket, amelyek azonan ragaszkodnak az eredeti megállapodáshoz.
A lap által megkérdezett sportvezetők egy része a pereskedést sem tartja kizártnak abban az esetben, ha nem sikerül megegyezni a GYISM-mel.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet