A programot az Orbán-kormány idején indították be azzal a céllal, hogy segítsék a felkészülést az athéni olimpiára. A Gyermek, Ifjúsági és Sportminisztérium (GYISM) új vezetése azonban nem támogatja, hogy állami vállalatok által szponzoráció címén kifizetett összegekkel finanszírozzák az élsportot, ezért a programmal együtt az MS-t is megszünteti. A tárca így a szerződések módosítására, és ezzel a pénzről való lemondásra kéri a szakszövetségeket, amelyek azonan ragaszkodnak az eredeti megállapodáshoz.
A lap által megkérdezett sportvezetők egy része a pereskedést sem tartja kizártnak abban az esetben, ha nem sikerül megegyezni a GYISM-mel.
