BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lebénulhat Hegyeshalom

Ma délelőtt megbénulhat a hegyeshalmi határ forgalma, miután nem sikerült egyezségre jutni a kamionosoknak az autópályakezelővel és a szaktárcával.

2003. október 17. péntek, 08:42

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A fuvarozók érdekképviseleti szervezete a határátkelő mellett létesített fizetős kamionterminál kötelező használata ellen tiltakozott - írja a Népszabadság - , de az egy hónapja folyó tárgyalások zsákutcába jutottak. A vámkezelésre váró teherkocsikat Hegyeshalomban egy magáncég által fenntartott parkolóba irányítják, ahol 1500 forintot kell fizetniük a várakozásért.
Az érdekképviseleti szervezetek szerint ez lényegesen meghaladja a működési költségeket, és annak csökkentéséig péntek tíz órától kezdve a kamionosok nem fizetik be a díjat. A fuvarozók és a gazdasági tárca egyaránt 30-50 kilométer hosszú kamionsorra számít arra az esetre, ha nem sikerül rövid időn belül megegyezniük.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet