A fuvarozók érdekképviseleti szervezete a határátkelő mellett létesített fizetős kamionterminál kötelező használata ellen tiltakozott - írja a Népszabadság - , de az egy hónapja folyó tárgyalások zsákutcába jutottak. A vámkezelésre váró teherkocsikat Hegyeshalomban egy magáncég által fenntartott parkolóba irányítják, ahol 1500 forintot kell fizetniük a várakozásért.
Az érdekképviseleti szervezetek szerint ez lényegesen meghaladja a működési költségeket, és annak csökkentéséig péntek tíz órától kezdve a kamionosok nem fizetik be a díjat. A fuvarozók és a gazdasági tárca egyaránt 30-50 kilométer hosszú kamionsorra számít arra az esetre, ha nem sikerül rövid időn belül megegyezniük.
