BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jönnek az űrlapok az agrártámogatásokhoz

Október végén kapják meg a gazdák azokat az ügyfélregisztrációs lapokat, amelyek kitöltése elengedhetetlen feltétele a jövőbeni magyar és uniós agrártámogatások igénybevételének.

2003. október 14. kedd, 11:55

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

E hónap végén kapják meg az ügyfélregisztrációs adatlapokat a magyar mezőgazdasági termelők, illetve a nemzeti agrártámogatási rendszerben érintett ügyfelek. Az erről intézkedő, szeptember 9-én kelt agrárminiszteri rendelet az integrált ügyfélregiszter létrehozását és az ehhez kapcsolódó nyilvántartásba vételt célozza. A regisztráció alapvető feltétele annak, hogy uniós és hazai agrártámogatásban részesüljenek a gazdák; az adatokat a mezőgazdasági és vidékfejlesztési hivatal kezeli. A termelők 10 számjegyű regisztrációs kódot kapnak, s a kitöltéshez a falugazdász-hálózat is segítséget nyújt. A rendszer kiépítése 80 millió forintba került - hangzott el az agrártárca mai sajtótájékoztatóján.

Fehér Dániel Lajos
Fehér Dániel Lajos

Ez is érdekelhet