A Kékesi Tibor és Bőhm András által benyújtott módosító javaslat azoknak a munkaadóknak, akik jövő év június 30-ig legalizálják munkavállalóikat amnesztiát adna a tb-járulék fizetési kötelezettség alól. Ennek megtörténtéről az APEH-et is értesítenie kéne a társaságnak. A január 1-je után megkötött színlelt munkaszerződésekre már nem vonatkozna az amnesztia.
