Ezekből 2000 januárja és júliusa között negyedmilliót bocsátottak ki, miközben a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat szakhatóságként polikarbonát alapanyagú okmányokat írt elő, s úgy foglalt állást, hogy a PVC-dokumentumokat legkésőbb 2004 végééig be kell vonni.
Az új igazolványokat a nyilvántartás alapján központilag készítik el, és az érintetteket a csere helyéről és időpontjáról postán értesítik majd. Az okmányért nem kell fizetni.
