Ezen belül az év első hét hónapjában az ipari export 7,4 százalékkal, júliusban pedig 15,4 százalékkal haladta meg a bázist.
A legnagyobb mértékű export bővülést - 22,7 százalék - a villamos gép, műszer gyártásban mértek. Emellett 17,2 százalékkal nőtt a járműgyártás exportja is.
A hét hónapban mért belföldi értékesítés 0,4 százalékkal nőtt.
A villamos gép, és műszergyártás mellett jelentősen, 13,8 százalékkal nőtt a fémalapanyag, fémfeldolgozási termékek gyártása is. A feldolgozóipar több mint hatodát képező élelmiszer-, ital- és dohánygyártás volumene 0,8 százalékkal csökkent, a kőolaj-feldolgozás 8,7 százalékkal maradt el a tavaly mért értéktől.
Az összes rendelésállomány 4,8 százalékkal haladta meg a tavalyit.
