BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól teljesített az ipar júliusban

Az ipari termelés júliusban 5,6 százalékkal emelkedtek az előző év hasonló időszakához viszonyítva, az év első hét hónapjában pedig 4,1 százalékos volt - közölte a KSH.

2003. szeptember 15. hétfő, 09:33

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ezen belül az év első hét hónapjában az ipari export 7,4 százalékkal, júliusban pedig 15,4 százalékkal haladta meg a bázist.

A legnagyobb mértékű export bővülést - 22,7 százalék - a villamos gép, műszer gyártásban mértek. Emellett 17,2 százalékkal nőtt a járműgyártás exportja is.

A hét hónapban mért belföldi értékesítés 0,4 százalékkal nőtt.

A villamos gép, és műszergyártás mellett jelentősen, 13,8 százalékkal nőtt a fémalapanyag, fémfeldolgozási termékek gyártása is. A feldolgozóipar több mint hatodát képező élelmiszer-, ital- és dohánygyártás volumene 0,8 százalékkal csökkent, a kőolaj-feldolgozás 8,7 százalékkal maradt el a tavaly mért értéktől.

Az összes rendelésállomány 4,8 százalékkal haladta meg a tavalyit.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet