A vezérkari főnökök optimista forgatókönyve alapján az utolsó kiskatonák 2004-ben hagyta volna el a laktanyákat, ám jelenleg úgy tűnik, az utolsó sorozott honvéd csak 2005 június 29-én hagyhatja el körletét. A Hadkötelezettséget Ellenző Liga szerint ez csalódottságot fog okozni, ami könnyen kihathat a kormány népszerűségére is.
