BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az autósok kétmilliárddal segítik ki a költségvetést

Egy-másfél milliárd forint bírságot szabott ki a rendőrség a június 20. óta tartó fokozott közúti ellenőrzési akció során - írja a Népszabadság.

2003. szeptember 11. csütörtök, 08:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az idegenforgalmi szezon ideje alatt - előreláthatólag szeptember 15-ig - tartó fokozott közúti ellenőrzési akció során országszerte 133 444 magyar autósra szabtak ki összesen 658 millió forintnyi helyszíni bírságot, s közel 20 ezer külföldi szabálytalankodó további 116 millió forinttal gazdagította a költségvetést. Emellett 51 ezer súlyos szabálytalankodó ellen tett feljelentést a rendőrség, s mivel az ilyen szabálysértési eljárások általában 30 ezer forintos büntetéssel végződnek, így az eljárások befejezése után további másfél milliárd forint folyhat be a büdzsébe. A rendőrség legóvatosabb becslései szerint is több, mint 2 milliárd forintnyi előre nem tervezett bevételt hoztak a költségvetésnek, miközben a rendőrség kiadásai alig 400 millió forinttal emelkedtek, így a tiszta haszon eléri a másfél milliárd forintot.
Az ORFK az akció lezárását követően értékeli a tapasztalatokat, s dönt az őszi baleset-megelőzési intézkedésekről.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet