Az idegenforgalmi szezon ideje alatt - előreláthatólag szeptember 15-ig - tartó fokozott közúti ellenőrzési akció során országszerte 133 444 magyar autósra szabtak ki összesen 658 millió forintnyi helyszíni bírságot, s közel 20 ezer külföldi szabálytalankodó további 116 millió forinttal gazdagította a költségvetést. Emellett 51 ezer súlyos szabálytalankodó ellen tett feljelentést a rendőrség, s mivel az ilyen szabálysértési eljárások általában 30 ezer forintos büntetéssel végződnek, így az eljárások befejezése után további másfél milliárd forint folyhat be a büdzsébe. A rendőrség legóvatosabb becslései szerint is több, mint 2 milliárd forintnyi előre nem tervezett bevételt hoztak a költségvetésnek, miközben a rendőrség kiadásai alig 400 millió forinttal emelkedtek, így a tiszta haszon eléri a másfél milliárd forintot.
Az ORFK az akció lezárását követően értékeli a tapasztalatokat, s dönt az őszi baleset-megelőzési intézkedésekről.
