BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevesebb a marha, több a disznó

Tovább csökkent a szarvasmarha-állomány április eleje óta, míg a sertésállomány emelkedett. A juhállomány kisebb lett, viszont a szezonalitásnak megfelelően nőtt a baromfifélék állománya - áll a KSH közleményében.

2003. szeptember 8. hétfő, 11:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Augusztus elsejével a tavalyi bázisévhez viszonyítva 12 ezerrel kevesebb, 766 ezer szarvasmarhát tartottak számon, emellett áprilishoz képest háromezerrel csökkent az állomány. A sertésállomány ugyanezen időszakban 5,1 millió volt, 117 ezerrel kevesebb a tavalyi időszaknál, ám 42 ezerrel több, mint ami az áprilisi adatokban szerepelt. Az anyakocák száma egy év alatt 21 ezerrel, április óta 11 ezerrel csökkent. A tyúkfélék állománya 45 millió volt, 1,6 millióval több, mint egy évvel korábban, illetve 4,8 millióval több mint az áprilisi összeírás során.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet