Továbbra sincs megegyezés a kormány és az Európa egyik legdrágább autópályájaként nyilvántartott M5-öst üzemeletető AKA Rt. között a sztráda bevonásáról a matricarendszerbe, de elképzelhető, hogy külső segítséggel végül mégis megoldódik a helyzet. A Népszabadság mai számában megjelent cikk szerint lehet, hogy a túl kemény tárgyalópartnernek bizonyuló jelenlegi AKA tulajdonosokat az állammal jó kapcsolatokat ápoló, a Nemztei Színházát és a Milleniumi városközpontot is építő TriGránit Rt. váltja fel fel.
A lap információi szerint a Demján Sándor nevével fémjelzett cég többször képviseltette magát a gazdasági tárca és az AKA meghatározó tulajdonosai, a francia Bouygues és az osztrák Bau Holding között zajló háttéregyeztetéseken. Magukat megnevezni nem kívánó források szerint Bartha Ferenc a TriGránit elnöke - látszólag a Bouygues felkérésére - közvetítői, irányító feladatokat lát el ezeken a megbeszéléseken.
Bartha Ferenc cáfolta, hogy bármiféle szerepe lenne az ügyben. Mindenesetre a GKM valóban jóval könnyebb helyzetbe kerülne, ha a TriGránit - az üzemeltetésből származó tisztes haszon reményében - kivásárolná valamelyik AKA tulajdonost, a kanadai-magyar társaság ugyanis az eddigi tapasztalatok alapján jóval együttműködőbb tárgyalópartnernek tűnik.
