BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Demján cége venné át az M5-öst?

Elképzelhető, hogy Demján Sándor cége, a Westendet, a Nemzeti Színházat és a Milleniumi városközpontot építő TriGránit Rt. veszi át az M5-ös üzemeltetését - találgat mai számában a Népszabadság.

2003. szeptember 4. csütörtök, 08:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Továbbra sincs megegyezés a kormány és az Európa egyik legdrágább autópályájaként nyilvántartott M5-öst üzemeletető AKA Rt. között a sztráda bevonásáról a matricarendszerbe, de elképzelhető, hogy külső segítséggel végül mégis megoldódik a helyzet. A Népszabadság mai számában megjelent cikk szerint lehet, hogy a túl kemény tárgyalópartnernek bizonyuló jelenlegi AKA tulajdonosokat az állammal jó kapcsolatokat ápoló, a Nemztei Színházát és a Milleniumi városközpontot is építő TriGránit Rt. váltja fel fel.
A lap információi szerint a Demján Sándor nevével fémjelzett cég többször képviseltette magát a gazdasági tárca és az AKA meghatározó tulajdonosai, a francia Bouygues és az osztrák Bau Holding között zajló háttéregyeztetéseken. Magukat megnevezni nem kívánó források szerint Bartha Ferenc a TriGránit elnöke - látszólag a Bouygues felkérésére - közvetítői, irányító feladatokat lát el ezeken a megbeszéléseken.
Bartha Ferenc cáfolta, hogy bármiféle szerepe lenne az ügyben. Mindenesetre a GKM valóban jóval könnyebb helyzetbe kerülne, ha a TriGránit - az üzemeltetésből származó tisztes haszon reményében - kivásárolná valamelyik AKA tulajdonost, a kanadai-magyar társaság ugyanis az eddigi tapasztalatok alapján jóval együttműködőbb tárgyalópartnernek tűnik.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet