Off-shore bank ajánlotta a napokban szolgáltatásait az olvasók figyelmébe egy magyar napilapban megjelent hirdetésben, ám a Hyper-Cash Bank Magyarországon banki tevékenységet egyáltalán nem végezhetne. Ehhez ugyanis sem a szükséges tőke, sem a banki szolgáltatások végzésére feljogosító engedély nem áll rendelkezésére, ez utóbbi engedélyt ugyanis egy fiktív ország - Melchizedek - hatósága bocsátottak ki. (A bank elnökének - Kónya Árpádnak - magyarországi cége a Hyper-Cash Bank Kft. ráadásul január óta felszámolás alatt áll.)
A cég egyébként egy bankautomatákon keresztül indítható pénzátutalási megoldás értékesítésével szeretne meggazdagodni, az ehhez szükséges egymillió dollárt pedig részvény-kibocsátással kívánja előteremteni. (A cég honlapján olvasható hirdetésben természetvédőknek és állatbarátoknak ajánlják a részvényvásárlást). Az automatán keresztül történő átutalás összegének egy százalékát számolná fel jutalékként a "bank", amit osztalékként a részvényeseknek, valamint kamatként a betéteseknek juttatna.
Az álbank ügyében már a rendőrség és a PSZÁF is vizsgálódik.
