BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kormány idén már nem tárgyal Bősről

Bár elkészült az új koncepció a Hágai Bíróság vízmegosztási tárgyalásokat előíró rendeletének végrehajtására, a kormány az idén már nem tárgyal a bősi kérdésről - értesült a Népszabadság.

2003. július 24. csütörtök, 09:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Hágai Bíróság ítélete szerint új szerződésben kell megállapodnia a szlovák és a magyar félnek a Duna vízének megosztásával kapcsolatban. A tervek szerint május 31-ig kellett volna létrehozni a bősi vita rendezéséért felelős bizottságot, és kinevezni a tárgyalásokon hazánkat képviselő személyt.

A kormány ugyan készített új koncepciótervet a hágai bíróság ítéletének végrehajtására, ám annak megtárgyalására egyelőre nem került sor, s a Népszabadság értesülései szerint idén már nem is kerül. Megfigyelők a késlekedést azzal indokolják, a kedvezménytörvény-vita közepette Magyarország nem akar újabb vitafrontot nyitni szomszédjával.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet