Az év végére az autópálya-építések és a 4-es metró várhatóan megdobják a közbeszerzések összértékét, de az így sem éri majd el a tavalyi 800 milliárdos csúcsot.
Az EU irányelveivel harmonizált új közbeszerzési törvényt a kormány szeptemberben nyújtja be a parlamentnek. Az új jogszabály várhatóan az EU-csatlakozássla egyidőben, 2004. május 1-én lép majd hatályba. Az új törvény nyomán számottevően megnőhet a közbeszerzések összértékee, hiszen sokkal szélesebb körre terjed majd ki, s alája tartoznak majd az EU-alapok is. A törvény mind a 25 EU-tagra azonosan érvényes lesz: a magyar vállalatok nem élvezhetnek majd előnyt magyarországi közbeszerzéseknél, viszont a többiekkel egyenlő feltételekkel pályázhatnak majd bármelyik EU-országban.
