BUX 139914.10 0,21 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A PM nem mondott le a kötelező számlaadásról

A Pénzügyminisztérium (PM) a jelek szerint továbbra sem tett le arról, hogy érvényesítse azt az áfatörvényhez kapcsolódó, a számlaadási kényszerre vonatkozó jogszabályt, amelynek célja a feketekereskedelem visszaszorítása.

2003. július 7. hétfő, 08:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Miután az Alkotmánybíróság (Ab) alkotmányellenesnek minősítette a szaktárca rendeletét, a PM most azt vizsgálja, hogyan lehet egy jogi értelemben minden formai és tartalmi követelménynek megfelelő jogszabállyal elérni a rendelet eredeti célját.

A szaktárca közleményében tartalmi és formai követelményeket említ, ám az egyelőre nem dőlt el, hogy a rendelet tartalmilag helyénvalónak tekinthető-e, ugyanis az ügyet ebből a szempontból nem vizsgálta az Ab: nem tért ki arra, hogy a számlaadást a vevő kéréséhez kell-e kötni.

A rendeletnek alapvető formai hibái voltak: például az áfatörvény abban hivatkozott szakasza a nyugta-, nem pedig a számlaadásra vonatkozik. Szakemberek szerint ugyanakkor a szabályozás tartalmilag is problematikus, jóllehet szándékát tekintve egyaránt védte a vevőt és az eladót. Ezért úgy tűnik, a PM-nek, ha elfogadhatóvá kívánja tenni a jogszabályt, a formai hibák kijavítása mellett tartalmi szempontból is egyeztetnie kell a normaszöveget az adatvédelmi biztossal.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet