BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az idén duplán adóznak az evások

Az április 12-ei határidőt ajánlatos betartaniuk az egyszerűsített vállalkozói adót választóknak: addig kell befizetniük az első három hónap áfával növelt bevételei után a 15 százalékos eva-adót - írja a Magyar Hírlap.

2003. március 28. péntek, 08:53

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Április 12-éig be kell vallani, s be is kell fizetni az első három hónap bevételei után esedékes eva-előleget. Idén duplán adózik az evás: a tavalyi év után ebben az évben esedékes adókat még normál gazdálkodóként kell befizetnie, az idén pedig már evásként negyedévente kell pengetnie az adóforintokat.

Egyetlen evától „eltanácsolt” adózó sem fordult eddig bírósághoz. A csaknem ötezer elutasított jelentkezô közül 1007-en nyújtottak be fellebbezést, s 255-en másodfokra vitték ügyüket. A hoppon maradtak több mint felének köztartozása volt. Az idén 23,9 ezer társas, valamint 35,9 ezer egyéni vállalkozó evázhat. Eddig már 32 millió forint elôleget fizettek be.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet