Április 12-éig be kell vallani, s be is kell fizetni az első három hónap bevételei után esedékes eva-előleget. Idén duplán adózik az evás: a tavalyi év után ebben az évben esedékes adókat még normál gazdálkodóként kell befizetnie, az idén pedig már evásként negyedévente kell pengetnie az adóforintokat.
Egyetlen evától „eltanácsolt” adózó sem fordult eddig bírósághoz. A csaknem ötezer elutasított jelentkezô közül 1007-en nyújtottak be fellebbezést, s 255-en másodfokra vitték ügyüket. A hoppon maradtak több mint felének köztartozása volt. Az idén 23,9 ezer társas, valamint 35,9 ezer egyéni vállalkozó evázhat. Eddig már 32 millió forint elôleget fizettek be.
