BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyugdíjba vonul a VPOP országos parancsnoka

Nyugdíjazását kérte Arnold Mihály altábornagy, a Vám- és Pénzügyőrség országos parancsnoka - adta hírül a VPOP és a Pénzügyminisztérium közös közleménye.

2003. március 26. szerda, 13:33

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az altábornagy tavaly márciusban érte el a hivatásos szolgálat törvényben meghatározott felső korhatárát, ám akkor - kérésére - szolgálati viszonyát a férfiak öregségi nyugdíjkorhatáráig meghosszabbították. Arnold Mihály levélben tudatta a pénzügyminiszterrel, hogy a továbbiakban nem kíván élni a hosszabbítással, ezért 2003. április 1-i hatállyal kezdeményezte a miniszternél szolgálati viszonyának megszüntetését.

László Csaba pénzügyminiszter megköszönte Arnold Mihálynak a VPOP élén végzett, több mint egy évtizedes eredményes munkáját, és reményének adott hangot, hogy az altábornagy tanácsaival a jövőben is segíti a munkáját. A miniszter hangsúlyozta: az altábornagynak nagy szerepe volt a VPOP modernizálásában és a testület uniós csatlakozására való felkészítésében.

Arnold Mihály utódjául a pénzügyminiszter dr. Nagy János pénzügyőr dandártábornokot nevezte ki, aki jelenleg a Pénzügyminisztériumban az Európai Csalás Ellenes Hivatal (OLAF) magyarországi koordinációs irodájának vezetője, továbbá a PM Pénzügyi Ellenőrzések Főosztályának megbízott vezetője.

Dr. Nagy János jogi és közgazdasági felsőfokú végzettséggel rendelkezik, ezek mellett felsőfokú vám szaktanfolyamot végzett. Angolul, franciául és oroszul beszél. A dandártábornok 1980 óta teljesít különböző beosztásokban szolgálatot a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnokságán, 1997-től 2002-ig pedig a Vám Világszervezet brüsszeli titkárságán igazgatóhelyettes. Ezt megelőzően öt évig a Vám- és Pénzügyőrség országos parancsnokának helyettese. Az Európai Megállapodás 1991-es tárgyalásakor dr. Nagy János a vámvonatkozású fejezetek felelőse.
A kinevezéssel egy időben László Csaba kezdeményezi dr. Nagy János dandártábornok előléptetését Mádl Ferenc köztársasági elnöknél.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet