BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Cavinton Orbán Viktornak

Az MSZP frakciója felszólította Orbán Viktort, Németh Zsoltot és Simicskó Istvánt, hogy az iraki konfliktus kérdésében térjenek vissza a felelős politizáláshoz. Juhász Gábor, hogy emlékeztesse őket régebbi kijelentéseikre egy-egy szem Cavintont küldött nekik.

2003. március 25. kedd, 16:18

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az MTI tudósítása szerint Juhász Gábor frakcióvezető-helyettes keddi budapesti sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott: ha azok lennének kormányon, akik azt állítják, hogy Magyarország háborús fél, akkor ma magyar harcoló alakulatok lennének Irakban.

Az MSZP-s politikus Orbán Viktor, Németh Zsolt és Simicskó István korábbi nyilatkozataira utalva közölte: ha Orbán Viktor lenne a miniszterelnök és Németh Zsolt a külügyminiszter, akkor magyar katonának harcolnának az iraki sivatagban.

Juhász Gábor a Népszava 2002. szeptember 12-i tudósítása alapján emlékeztetett Orbán Viktornak a Magyar Új Atlanti Kezdeményezés nemzetközi konferenciáján tartott előadására, amelyben a volt kormányfő kijelentette: nem maradhatunk semlegesek az iraki kérdésben.

Az MSZP politikusa ugyancsak visszautalt Németh Zsolt volt külügyi államtitkár korábbi nyilatkozatára. A parlament külügyi bizottságának elnöke akkor úgy fogalmazott, nem lát más lehetőséget, mint a terrorizmus elleni küzdelem mellé állni.

Juhász Gábor Simicskó Istvántól, az előző kormány nemzetbiztonsági államtitkárától is idézett: "Magyarországnak erejéhez mérten részt kell vennie bármely csekély katonai kontingenssel mindazokban a konfliktusokban, amelyeket a NATO együttesen vagy akár az amerikaiak által vezetett bármilyen koalíció kezelni akar."

A szocialista frakcióvezető-helyettes közölte: hogy emlékeztesse Orbán Viktort, Németh Zsoltot és Simicskó Istvánt korábbi kijelentéseire, egy-egy darab Cavinton tablettát küld a fideszes politikusoknak.

Juhász Gábor kifejtette: Irak kérdésében nemzeti konszenzusra van szükség, de ehhez az is kell, hogy a Fidesz politikusai "fejezzék be köpönyegforgatásukat" ebben a témában. Hozzátette, egy fogast is eljuttatnak a Fidesznek, hogy "a köpönyeget legyen hová akasztani". Kitért arra, hogy Magyarország érdekelt egy új, demokratikus Irak létrejöttében.

- A kormány úgy felelt meg a szövetségesi teendőknek, hogy nem kellett magyar katonáknak Irakba menni, nem ígérkeztünk el és nem is veszünk részt a háborúban - tette hozzá a frakcióvezető-helyettes.

Mint mondta, egyetlen országban sincs olyan ellenzéki párt, amely belpolitikai haszonszerzésre szeretné felhasználni az iraki konfliktust.

Vári Gyula, a parlament honvédelmi bizottságának szocialista alelnöke leszögezte: Magyarország nem háborús fél.
Hozzátette, hogy a légtérhasználathoz való hozzájárulásával a kormány eleget tett szövetségesi kötelezettségének, harcoló alakulatokat nem küld Irakba.

Kérdésre válaszolva elmondta, a demokratikus Irak létrejöttéhez minden segítséget meg kell adni, de nincs napirenden az a kérdés, hogy a háború befejeztével műszaki, egészségügyi vagy egyéb alakulatot küldjön-e Magyarország Irakba.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet