Az új termékek piacra dobását a cigarettára kivetett jövedéki adó áprilisi, 20 százalékos emelése indokolja. A lap tudósítása szerint egy doboz Symphonia a következő hónaptól 330 forint körülire drágul, addig egy pakli dohányért 270 forintot kell majd fizetni, ám ennyiből durván két és fél doboznyi cigaretta sodorható. A hazai piacon eddig is lehetett sodorni való dohányt kapni, ám a hagyományos cigarettamárkák e formában ezidáig nem jelentek meg Magyarországon. A lap emlékeztet rá, hogy az adóemelésről rendelkező költségvetési törvény tavalyi tárgyalásakor a képviselők nem tartották fontosnak, hogy a vágott dohány közterheit is emeljék, holott a cigaretta drasztikus drágulásakor megnő a csempészáruk és a helyettesítő dohánytermékek forgalma.
A vágott dohány népszerűsége a büdzsé mellett az egészségre is károsabb, ugyanis a sodort cigarettához általában nem használnak füstszűrőt.
