BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Drága a cigaretta? Sodorjon!

Mától újabb négy termékkel bővül a hazai vágottdohány-kínálat, miután a debreceni dohánygyár piacra dobja Pakli, Mustang, Főnix és Symphonia márkáinak "zacskózott" változatát. E termékkört a cigarettánál kisebb adó terheli, így a dohányosok olcsóbb füstölnivalóhoz juthatnak - derül ki a Népszabadság mai cikkéből.

2003. március 24. hétfő, 10:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az új termékek piacra dobását a cigarettára kivetett jövedéki adó áprilisi, 20 százalékos emelése indokolja. A lap tudósítása szerint egy doboz Symphonia a következő hónaptól 330 forint körülire drágul, addig egy pakli dohányért 270 forintot kell majd fizetni, ám ennyiből durván két és fél doboznyi cigaretta sodorható. A hazai piacon eddig is lehetett sodorni való dohányt kapni, ám a hagyományos cigarettamárkák e formában ezidáig nem jelentek meg Magyarországon. A lap emlékeztet rá, hogy az adóemelésről rendelkező költségvetési törvény tavalyi tárgyalásakor a képviselők nem tartották fontosnak, hogy a vágott dohány közterheit is emeljék, holott a cigaretta drasztikus drágulásakor megnő a csempészáruk és a helyettesítő dohánytermékek forgalma.
A vágott dohány népszerűsége a büdzsé mellett az egészségre is károsabb, ugyanis a sodort cigarettához általában nem használnak füstszűrőt.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet