Az ország biztonságát a háború nem veszélyezteti - mondta Medgyessy Péter miniszterelnök. A kormány az elmúlt órákban a kötelező óvatosság alapján megtette azokat az intézkedéseket, amelyek garantálják azt, hogy az ország nyugalmát a jövőben sem zavarhatja meg semmi. Medgyessy ismét megerősítette, hogy Magyarország nem részese a fegyveres konfliktusnak, nem visel háborút, és ez azt is jelenti, hogy a magyar kormány katonát Irakba nem küld. A miniszterelnök bízik abban, hogy a béke Irakban hamarosan helyreáll, s hozzátette: Magyarország az új Irak felépítésében szívesen közremuködik.
Lamperth Mónika belügyminiszter elmondta, az ORFK elrendelte a kiemelt objektumok fokozottabb védelmét és megerősítette a védelmet azoknál a nagykövetségeknél, ahol erre szükség volt. Ezekben a napokban fokozódik az utcai rendőri jelenlét, s fokozott ellenőrzést rendelt el a határőrség is mind a határokon mind pedig az ország belső területén.
